kratke chvilky dlheho filozofa

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vidieť vietor

Jedného krásneho jarného dňa, keď všetko kvitlo a vo vzduchu bolo už takmer cítiť leto, opýtal sa otec syna: "Synček, videl si už niekedy vzduch?"
Jedného krásneho jarného dňa, keď všetko kvitlo a vo vzduchu bolo už takmer cítiť leto, opýtal sa otec syna: "Synček, videl si už niekedy vzduch?" Syn odvetil: "Nie, nevidel." Otec sa ho opýtal: "A si si istý?" Syn mu odvetil: "Áno, veď vzduch sa predsa nedá vidieť." Otec šiel, otvoril dvere na balkón a pokynul synčekovi, aby ho nasledoval. Ten vyšiel von a úžasom otvoril pusu. Všade poletovali biele vatové kúsky zo stromov, ktoré vypadali ako veľmi pomaly padajúci sneh. Vietor sa s nimi hral - tu ich pár odniesol naľavo, tam napravo, inde ich chvíľku ťahal k zemi vo víre a potom ich zasa pustil a vyfúkol vysoko nad paneláky. Od toho dňa malý synček často videl vzduch.

New Life | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014